• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Najczęstsze pytania do przewodnika po Sandomierzu

Najczęstsze pytania do przewodnika po Sandomierzu

Na pytania odpowiada Ania:

- Czy przewodnicy z waszego biura są z Sandomierza?
* Tak. Każdy nasz przewodnik po Sandomierzu jest mieszkańcem Sandomierza. Jest dużo biur, które podają, że świadczą usługi przewodnika po Sandomierzu, ale ich przewodnicy z Sandomierzem, oprócz oprowadzania nie mają nic wspólnego. Nie mieszkają w Sandomierzu. Muszą dojechać. Często ponad 100 kilometrów. Dlatego ich usługi są bardzo drogie. Mogą stanowić od 100 do 200 procent oficjalnej stawki za oprowadzanie po Sandomierzu i wynoszą od 400 do 600 złotych za 4 godziny, czyli za to samo co świadczymy my. Jako usprawiedliwienie, swoich wysokich cen podają, że doliczają tak zwane opłaty rezerwacyjne czyli za to, że zarezerwują wejście do trasy i innych obiektów, które w większości przypadków...rezerwacji nie wymagają. U nas opłata, tak zwana rezerwacyjna jest bezpłatna. Nie pobieramy opłaty za to, że zarezerwujemy dla Państwa wejście!

- Czy przewodnicy z waszego biura są licencjonowani i mają państwowe uprawniania?
* Każdy nasz przewodnik po Sandomierzu posiada państwowe uprawniania. Posiada licencję wydane przez Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. Nie zatrudniamy przewodników bez uprawnień i tych, którym się tylko wydaje, że posiedli trudną wiedzę. Nie współpracujemy z przewodnikami, którzy nie przeszli kursu na przewodnika i którzy nie zdali egzaminu. W pracy z turystami stawiamy tylko na prawdziwych przewodników.

- Czy jest nam potrzebny przewodnik po Sandomierzu ?
* Przewodnik po Sandomierzu jest niezbędny do odpowiedniego poznania Sandomierza. Zasugeruje odpowiednią trasę zwiedzania. Pokaże najciekawsze zabytki, opowie ważne historie. Dostosuje ilość podawanej wiedzy do wymogów grupy.

- Ile zajmuje zwiedzanie Sandomierza z przewodnikiem ?
* Standardowe zwiedzanie Sandomierza z przewodnikiem trwa cztery godziny. Jest to optymalny czas, by poznać miasto i zwiedzić najważniejsze zabytki Sandomierza. Zwiedzanie Sandomierza można wydłużyć lub skrócić. O czasie zwiedzania Sandomierza z przewodnikiem decyduje zamawiający.

- Jaką trasę zwiedzania Sandomierza zaplanować najlepiej? Czy pomoże nam w tym przewodnik?
* Przygotowaliśmy gotowe propozycje wycieczek po Sandomierzu. Podzieliliśmy je ze względu na rodzaj grupy. Wycieczka szkolna po Sandomierzu są przykładowym programem zwiedzania dla dzieci, młodzieży szkolnej, licealistów i studentów. Wycieczka po Sandomierzu dla dorosłych są programem dla osób czynnych zawodowo. Wycieczka po Sandomierzu dla emerytów i rencistów, dla seniorów to propozycja typowo dla seniorów. Wszystkie wycieczki różnią się zakresem zwiedzanych obiektów oraz czasem poświęconym na zwiedzanie miasta.

- Kiedy wybiorę już dla siebie najlepszy program zwiedzania? Jak zamówić przewodnika po Sandomierzu?
* Aby zamówić przewodnika po Sandomierzu, należy wypełnił formularz zamawiania przewodnika i wycieczki po Sandomierzu. W formularzu należy wypełnić pola oznaczone czerwona gwiazdką. Jeżeli któreś pole nie dotyczy twojej odpowiedzi, należy wpisać x. Zamówienia przyjmujemy też telefonicznie pod numerami: 15 832 54 62 lub 889 900 602 lub wysłać zamówienie mailem pod adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

- Po wysłaniu formularza, jak szybko otrzymam odpowiedź?
* W ciągu 48 godzin w dni robocze zamówienie zostanie potwierdzone drogą elektroniczną lub skontaktuje się z tobą nasz konsultant. Do kontaktu wykorzystamy podane przez ciebie dane, dlatego zależy nam, aby były one kompletne i aktualne. Koniecznie podaj nam do siebie numer telefonu komórkowego. Jeżeli podałeś dane nieprawidłowo lub są niepełne, potwierdzenie twojego zamówienia przyjdzie nam z trudnością. Brak możliwości potwierdzenia zamówienia lub możliwości kontaktu z powodu złych danych, jest równoznaczne z odrzuceniem zamówienia. Jeżeli podałeś prawidłowe dane, a mimo to, twoje zamówienie długo nie jest potwierdzane, zadzwoń lub napisz maila.

- Kiedy zapłacę za usługę?

* Zapłata następuje na miejscu, z chwilą rozpoczęcia zwiedzania Sandomierza z przewodnikiem. W przypadku skomplikowanych wycieczek, w skrajnych sytuacjach poprosimy cię o wpłatę zaliczki. Na wszystko dostaniesz fakturę lub paragon z kasy fiskalnej. Prowadzona przez nas działalność jest w pełni legalna. Tylko na podstawie tych dokumentów można składać reklamacje.

- Czy zamówienie wycieczki i przewodnika jest równoznaczne z rezerwacją biletów wstępu?
* Wszystkie bilety wstępu do zwiedzanych zabytków, które zaplanowaliśmy na trasie wycieczki po Sandomierzu będą przez nas automatycznie zarezerwowane. Na poszczególne godziny zarezerwujemy wejścia do tych miejsc. Jednak w czasie największego natężenia wycieczkowego maj-czerwiec trzeba liczyć się ze staniem w kolejkach. Na to nie mamy już wpływu.

- Kiedy i w jakich przypadkach i czy w ogóle mogę zrezygnować z zamówionej wycieczki i przewodnika?
* Możesz zrezygnować w każdej chwili bez podania przyczyn. Musisz jednak nas o tym najwcześniej jak to możliwe powiadomić, nawet kilka godzin przed wycieczką tak, abyśmy nie czekali na kogoś, kto nie przyjedzie. Rezygnacja nie wiąże się z konsekwencjami finansowymi. Pod tym względem różnimy się od naszych konkurentów. Za rezygnację z usługi każą sobie płacić. Nie stosujemy praktyk pochodzących rodem z PRL-u.
Jeśli wycieczka nie zostanie odwołana wcześniej, a my czekamy i czekamy, sądząc, że będziemy oprowadzali, wówczas musimy działać konsekwentnie, naliczymy koszt 100 procent usługi przewodnika, obecnie to 290 PLN. W uzasadnionych przypadkach, ale to bardzo uzasadnionych, jesteśmy w stanie odstąpić od tego naliczenia.

Akceptujemy karty płatnicze: 

 

Zwiedzanie Sandomierza

Zwiedzanie Sandomierza dla grup zorganizoewanych

Zwiedzanie Sandomierza dla turystów indywidualnych

Zadzwoń do nas...

Informacja, szczegóły
oferty oraz zamawianie
przewodnika i wycieczki
T: 15 832 54 62
K: 889 900 602
biuro@przewodnicy.sandomierz.pl
Bon turystyczny Sandomierz

Sandomierz

Warsztaty Sandomierz

Realizujemy płatności kartami
Terminalem na miejscu realizujemy płatności kartamiGodziny zwiedzania
w sezonie 2024 czyli teraz

Podziemna Trasa Turystyczna
- codziennie 9 - 19. Ostatnie wejście o godzinie 18

"Czary Napary"
Marcina z Urzędowa
- codziennie od 10 do 17


Wystawa Ojca Mateusza
- codziennie od 9 do 18

Brama Opatowska
- codziennie: 9 - 19

Zbrojownia Rycerska
- codziennie od 10 do 16

Muzeum Diecezjalne
(Dom Długosza)
- od wtorku do soboty: 9-16.30
- w niedzielę i święta: 13.30-16.30
ostatnie wejście godz: 16

Muzeum Zamkowe
(w Zamku)
- od wtorku do niedzieli: 11-18
- poniedziałek: nieczynne

Sala ekspozycyjna w Ratuszu
- codziennie od 9 do 17

Katedra
- poniedziałek: 11 - 15
- od wtorku do soboty:
10 - 17
- w niedzielę i święta: 13 - 17

Kościół Św. Jakuba
- od poniedziałku do czwartku: 10-18
- w piątek: 10-17.30
- w sobotę: 10-18
- w niedzielę: między mszami lub 10-12

Statek rejsy po Wiśle
- od rana do wieczora